Rruga për Gdansk, shorti përcakton 16 çiftet e fazës me eliminim direkt
Sport

Rruga për Gdansk, shorti përcakton 16 çiftet e fazës me eliminim direkt

16.Dec.2019 14:55
0

32 skuadrat e kualifikuara në fazën e 1/16-av të Europa League-s mësuan kundërshtarët me të cilët do të përballen me sistemin me eliminim direkt (vajtje-ardhje).

24 skuadra erdhën në këtë raund të kualifikuara si të parat dhe të dytat në përfundim të fazës së grupeve, ndërsa 8 të tjera iu bashkuan nga Championsi (vendet e treta).

Finalja e madhe e Europa League do të zhvillohet në “Sadion Energa Gdansk”, në Poloni, më 27 maj. Kujtojmë që fituesi i Europa League-s sezonin pasardhës fiton të drejtën për të marrë pjesë në Champions League.

Wolverhampton-Espanyol
Sporting Lisbona-Istanbul Basaksehir
Getafe-Ajax
Bayer Leverkusen-Porto
Copenaghen-Celtic
Apoel Nicosia-Basel
Cluj-Sevilla
Olympiacos-Arsenal
Az Alkmaar-Lask Linz
Club Brugge-Manchester United
Ludogorets-Inter
Eintracht Frankfurt-Salzburg
Shakhtar Donetsk-Benfica
Wolfsburg-Malmoe
Roma-Gent
Rangers-Braga

Një familje shqiptare gjunjëzon Kölnin në gjykatë
Shkencëtarët nga Zvicra kanë gjetur mënyrën si të diagnostikohen shenjat e hershme të sëmundjeve të rrezikshme
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration