Rritet numri i vdekjeve nga cigaret elektronike
Trupi dhe shëndeti

Rritet numri i vdekjeve nga cigaret elektronike

27.Sep.2019 14:56
0

Pas viktimës së nëntë në SHBA, nga ajo që njihet gjerësisht si “vaping”, e cila s’është gjë tjetër veçse tymosja (thithja dhe nxjerrja) e avullit të prodhuar nga cigarja elektronike (ose një pajisje tjetër e ngjashme), katër vdekje të tjera janë regjistruar në Oregon, Georgia, Florida dhe Mississippi, çka i ka shtyrë autoritetet përkatëse t’i paralajmërojnë njerëzit për mospërdorim të produkteve në fjalë.

E gjitha kjo ndodh në një kohë kur në SHBA duket se ka shpërthyer një sëmundje misterioze e mushkërive. Autoritete përkatëse paralajmëruan një shtim të viktimave të cigareve elektronike, ku deri më tani raportohet se janë prekur 530 njerëz.

West Ham do Muriqin por ai mendon për derbin ndaj Galatasaray-it
Kufjet Echo Buds janë kundërpërgjigjja e Amazon ndaj Airpods
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration