Ronaldo: Zidane më bëri të ndihem i veçantë
Sport

Ronaldo: Zidane më bëri të ndihem i veçantë

13.Aug.2019 08:46
0

Cristiano Ronaldo tha se Zinedine Zidane e bëri atë të ndjehej i veçantë në Real Madrid pasi përshëndeti aftësitë stërvitëse të mesfushorit legjendar francez, transmeton Sovrani.info.

Ronaldo u largua nga Madridi përpara sezonit 2018-19, duke u bashkuar me Juventusin në një marrëveshje pas tre titujve radhazi të Ligës së Kampionëve nën udhëheqjen e Zidane.

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë gëzoi sukses të madh gjatë kohës së tij me Zidane në Santiago Bernabeu, duke fituar gjithashtu La Ligan në edicionin 2016-17.

Dhe Ronaldo rriti lavdërimet e tij për Zidane – i cili është në pozitën e tij të dytë në krye të Madridit – ndërsa diskutoi për marrëdhëniet mes tyre.

“Besimi që një lojtar ka nevojë nuk vjen vetëm nga ai vetë, por edhe nga lojtarët rreth tij dhe trajneri,” tha Ronaldo për DAZN.

“Ju duhet të ndjeheni sikur jeni pjesë e rëndësishme e grupit dhe Zidane më bëri të ndihem e veçantë. Ai më ndihmoi shumë. Tashmë kisha shumë respekt për të por duke punuar me të më bëri që ta admiroj më shumë.”

“Kjo për shkak të asaj që ai pëlqen si një person, si flet, si e drejtoi ekipin dhe si më trajtoi. Ai më thoshte, ‘Cris, pusho dhe thjesht luaj lojën tënde – ti je ai që do të bësh ndryshimin. Ai ishte gjithmonë i sinqertë me mua dhe kjo është arsyeja pse unë gjithmonë do të kem një dashuri të vërtetë për të”.

Zidane u kthye në Real Madrid në mars pasi u largua pas fitores përfundimtare të Ligës së Kampionëve të vitit 2018 ndaj Liverpoolit por aventura e tj nuk po përjeton hapa të suksesshëm edhe pse kampionati spanjoll ende nuk ka startuar.

Të drejtat e shqiptarëve në Luginë të Preshevës dhe Gjykata e Strazburgut
Parkim falas të veturave në afërsi të parkut në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration