Robert Lewandowski, “bomberi” i vitit 2019
Sport

Robert Lewandowski, “bomberi” i vitit 2019

23.Dec.2019 10:23
0

Robert Lewandowski me shumë gjasë do të jetë lojtari me më së shumti gola të shënuara në vitin 2019.

Golashënuesi më i mirë në Evropë ka qenë Cristiano Ronaldo ose Lionel Messi në tetë nga nëntë vitet e fundit kalendarike – por nuk do të jetë asnjëri prej tyre as në 2019-ën, shkruan GazetaBlic.

Harry Kane theu mbizotërimin e tyre në vitin 2017 me 56 gola në 52 ndeshje për Tottenham Hotspur dhe Anglinë dhe tani Robert Lewandowski ka mposhtur Messin dhe Ronaldon.

Numri nëntë i Bayernit ka regjistruar 54 gola në 58 ndeshje gjatë vitit 2019.

Ja renditja e tre golashënuesve më të mirë:

Robert Lewandowski – 54 gola në 58 ndeshje (Bayern & Poland).

Leo Messi – 50 gola në 58 ndeshje (Barca & Argentina)

Kylian Mbappe – 44 gola në 49 ndeshje (Paris Saint-Germain & France)

Shqipëria ka bilanc tregtar pozitiv vetëm me Kosovën, deficit 120 mln euro me Serbinë
Deri në tri orë pritje për të hyrë në Merdare, tek Dheu i Bardhë kalueshmëria më e lehtë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration