Richard Grenell e Matthew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë
Rajoni dhe Politika

Richard Grenell e Matthew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

09.Oct.2019 10:28
0

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd.

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett në një postim në Twitter paralajmëroi se Kosovën do ta vizitojë edhe përfaqësuesi i posaçëm amerikan për Ballkanin, Matthew Palmer.

“Mbështetja e Shteteve të Bashkuara për Kosovën dhe Serbinë në procesin e dialogut, kërkon punë ekipore: i dërguari i posaçëm presidencial Grenell dhe përfaqësuesi i posaçëm Departamentit të Shtetit, Matt Palmer së bashku në Berlin. Të dy do të vizitojnë Kosovën”, shkroi ambasadori Kosnett, transmeton Klan Kosova.

I deleguari i Trumpit për ndërmjetësimin e dialogut me Serbinë të enjten në Kosovë
Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration