Reali dëshiron Piatekin që në janar
Sport

Reali dëshiron Piatekin që në janar

08.Jan.2019 09:23
0

Real Madridi ka shfaqur interesim të nënshkruajë në janar me yllin e Genoas, Krzysztof Piatek.

Sipas Diario AS, Los Blancos dëshirojnë 23-vjeçarin, por fillimisht vetëm në formë të huazimit.

 

Polaku është sensacioni i këtij sezoni në Itali, në 19 paraqitje për skuadrën italiane ai ka shënuar 21 gola të gjithë garat. Në Serie A më mirë se ai ka bërë vetëm Cristiano Ronaldo (14), i cili ka një gol më shumë.

 

Krzysztof Piatek gjatë një momenti të ndeshjes Frosinone-Genoa në stadiumin Benito Stirpe (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Piatek iu bashkua Genooas nga Cracovia Krakow në verën e fundit për 4.5 milionë euro dhe tani pas tij janë gjysma e klubeve të njohura evropiane.

Besohet se vlera e kartonit të tij është rreth 60 milionë euro, edhe pse presidenti i klubi ka thënë se lojtari nuk do të shitet gjatë janarit.

Largoni erën e keqe të gojës me këto 5 mënyra të thjeshta
Tjetër lajm i tmerrshëm për Real Madridin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration