Real Madridi nuk heq dorë nga Erikseni
Sport

Real Madridi nuk heq dorë nga Erikseni

26.Dec.2019 09:08
0

Real Madridi nuk ka hequr dorë nga Cristian Erikseni i Tottenhamit. 

Madje, madrilenët kërkojnë ta transferojë mesfushorin danez në afatin kalimtar të janarit. Erkisenit, kontrata me klubin nga Londra i skadon në fund të sezonit dhe ka refuzuar ta vazhdojë, duke kërkuar largimin.

Këtë situatë është duke u munduar ta shfrytëzoi Real Madridi, klub që është duke e kërkuar Eriskenin që një kohë të gjatë, transmeton KTV.

Raportohet se Reali është i gatshëm ta shesë Iscon për 50 milionë euro dhe në vend të tij ta transferojë 27-vjeçarin.

Erikseni është pjesë e Tottenhamit që nga viti 2013, kur ishte transferuar nga Ajaxi për 13.5 milionë euro

Shkolla fillore “Ali Bektashi” në Nesalcë avancon në kushte, numri i nxënësve nga 501 bie në 195
Barça e Reali mbyllin vitin në krye me gjithë lëshimet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration