Real Madrid kërkon 50 milionë euro për Kovacicin
Sport

Real Madrid kërkon 50 milionë euro për Kovacicin

25.Jun.2019 09:13
0

Real Madrid shpreson të marrë 50 milionë euro për shitjen e kroatit, Matteo Kovacic.

Mateo Kovacic është një lojtar që do të largohet dhe Real Madrid shpreson ta shesë atë për jo më pak se 50 milionë euro me disa klube në Angli dhe Itali që janë të interesuara për të, përcjell GazetaBlic.

Deri më 30 qershor, Kovacic mbetet në huazim në Chelsea, ku ka kaluar një vit me formë të përzier. 

Maurizio Sarri sapo u largua nga Chelsea për të shkuar në Juventus, por 25-vjeçari ka thënë se nuk e ka në mendje të qëndrojë në Londër.

Kovacic nuk do të kundërshtonte një kthim në Itali me Interin që ka shprehur interesim.

Sidoqoftë, Real Madrid do të duhet të fillojë të bëjë largime nga skuadra para përfundimit të merkatos.

Bimët aromatike shëruese të fshatrave të Istogut dhe eksporti i tyre për në Zvicër
Retë e Marsit lindin nga ”tymi” i meteorëve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration