Rama-Vuçiçit: Lajm i mirë që sot kamionët e Kosovës po kalojnë pa pengesë
Rajoni dhe Politika

Rama-Vuçiçit: Lajm i mirë që sot kamionët e Kosovës po kalojnë pa pengesë

01.Apr.2020 23:05
0

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e ka përshëndetur largimin e barrierave dhe lejimin e kamionëve të Kosovës që të hynë në Serbi.

“Lajm i mirë që për kamionët e Kosovës sot nuk ka pengesë! Jo vetëm lajm i mirë, po edhe një gjest për t’u përshëndetur, si shprehje e vullnetit që së bashku ta fitojmë këtë luftë dhe të dalim të gjithë më të mirë e më të fortë prej saj”, ka shkruar Rama në Twitter ku e ka etiketuar presidentin serb Aleksandar Vuciq.

Sekretari i Qeverisë së Serbisë, Branisllav Bllazhiq vdiq nga koronavirusi
Gjuriq: Viktima e parë nga koronavirusi në mjediset serbe në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration