​Rama uron Osmanin: Garanton qëndrueshmërinë për t’u fokusuar tek programi qeverisës
Rajoni dhe Politika

​Rama uron Osmanin: Garanton qëndrueshmërinë për t’u fokusuar tek programi qeverisës

05.Apr.2021 09:37
0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Vjosa Osmanin për postin e presidentit. 

Rama thotë se zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizmin e programit qeverisës.

“Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin”, ka shkruar Rama në Twitter.

Dy lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri
Mediat ndërkombëtare shkruajnë për presidenten e re të Kosovës, Vjosa Osmanin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration