Rama: Mbrëmë nisëm sistemimin e banorëve në banesa, i gjithë procesi i sistemimit përfundon me 15 dhjetor
Rajoni dhe Politika

Rama: Mbrëmë nisëm sistemimin e banorëve në banesa, i gjithë procesi i sistemimit përfundon me 15 dhjetor

02.Dec.2019 08:23
0

Kryeministri Edi Rama mblodhi qeverinë në një mbledhje të jashtëzonshme, ku kjo e ditës së sotme është e 5.

 Në fjalën e tij Rama theksoi edhe një herë që sistemimi i banorëve duhet të kryhet brenda 15 dhjetorit.

“Mrëmë kemi nisur sistemimin e banorëve, dhe duhet ta theksoj se i gjithë procesi i sistemimit të mbarojë brenda 15 dhjetorit”- tha Rama.

Rama tha në mbledhje tha edhe se do të krijohet një Agjencia Franceze e Zhvillimit dhe presidenti Macron është i gatshëm i japë shtysë kësaj nisme.

Bledi Çuçi: 2573 banorë të sistemuar në hotele
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton, Ibrahim Rugovën në 75 vjetorin e lindjes
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration