Putin do të propozojë modelin çeçen për zgjidhjen e çështjes së Kosovës
Rajoni dhe Politika

Putin do të propozojë modelin çeçen për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

11.Jan.2019 13:47
0

Në propozim për zgjedhjen e çështjes së Kosovës dhe Serbisë sot ka ardh nga presidenti rus Vladimir Putin.

Putin do t’i propozojë Serbisë një skenar çeçen për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, sipas publicistit serb, Dejan Luçiq.

 
 Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do t’i propozojë Serbisë një skenar çeçen për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Kjo deklaratë është bërë nga publicisti serb, gjeopolitologu Dejan Luçiq.

“Serbët duhet ta kuptojnë se janë fuqi. Ne jemi një popull serioz dhe ushtarak. Ushtria jonë edhe kur është në gjendje të keqe, është më e mirë se komplet ushtria shqiptare”, deklaroi ai për “Alo”, transmeton lajmi net.

“Trump ngadalë do t’i tërheq 800 ushtarët nga Bondsteel. Do të merret vesh me Putinin”, shtoi ai.

Luçiq beson se “Putin do të propozojë që në Kosovë të krijohet metoda çeçene, kombinim i fuqive dhe investimeve”.

Ai po ashtu thekson se Serbia duhet të mbështetet tek bashkëpunimi me Rusinë në mënyrë që Putin t’u dërgojë “miliarda dhe armë të reja”.

Trajkoviq: Serbët e Veriut po frikësohet të tregojnë për vrasjen e Ivanoviqit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration