Publikohet video e plotë nga kamera e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re
Rajoni dhe Politika

Publikohet video e plotë nga kamera e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re

15.Mar.2019 09:43
0
Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re.
 
Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm në një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë 49 vetë.

Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në twitter si Brenton Tarrant, transmetoi në mënyrë masive në xhami.

Në këtë video (pamje të rënda) shihet sulmuesi duke shtënë me armë brenda xhamisë.

 

Pretendohet se ka rrjedhur shorti i Ligës së Kampionëve, këto janë “çiftet”
Sulmi që u frymëzua nga luftërat në ish-Jugosllavi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration