Pse preferohet të pini ujë në mëngjes
Trupi dhe shëndeti

Pse preferohet të pini ujë në mëngjes

16.Jan.2019 20:24
0

Pas shtatë ose tetë orëve të gjumit, trupi juaj dehidratohet. Pirja e ujit pas zgjimit ndihmon në qarkullimin e oksigjenit dhe ndihmon në prodhimin e qelizave të muskujve dhe të gjakut.

Çdo pjesë e trupit tuaj ka nevojë për ujë në mënyrë që të mirë funksionojë, andaj duhet të bëni kujdes që sidomos në mëngjes t’i jepni trupit sasinë e duhur të ujit.

Kur pini ujë në mëngjes para ngrënies, ndihmoni të pastroni zorrët, duke lejuar që lëndët ushqyese të absorbohen më lehtë. Edhe veshkat tuaja funksionojnë më mirë kur merrni sasinë e duhur të lëngjeve.

Përfitimet shëndetësore të konsumimit të ujit me limon
Haradinaj: I gatshëm të përkrahë shqiptarët para atyre që po më sillen patriotë të Luginës?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration