Pse duhet ta pini kafe
Trupi dhe shëndeti

Pse duhet ta pini kafe

21.Sep.2018 13:05
0

Kafeja është një pije mjaft tradicionale dhe ka veti shumë të mira për të gjithë njerëzit. Më poshtë do t’ju sjellim disa cilësi të kafesë që do t’ju bëjnë ta adhuroni më shumë.

Njerëzit që e duan kafenë tashmë do të kenë edhe 5 arsye të tjera më shumë për ta pirë atë. Kafeja të bën mirë për trurin, lëkurën dhe trupin, pasi është e pasur me antioksidantë, sipas një studimi të kryer në vitin 2005 nga Universiteti i Scranton, në SHBA.

Aroma e kafes ka aftësinë për të bërë njerëzit të ndjehen më pak të stresuar, sipas një kërkimi të Universitetit Kombëtar në Seul.

Dr. Ronald Postuma shprehet se kafeja mund të zvogëlojë simptomat e sëmundjes së Parkinsonit. Kafja është e mirë gjithashtu edhe për mëlçinë, veçanërisht nëse pini alkool. Shkolla e Shëndetit Publik në Harvard ka dalë në përfundimin se pirja e kafesë zvogëlon prirjen për të bërë vetëvrasje.

QKUK ofron mamografi falas për gratë gjatë muajit tetor
Thaçi ndan medalje presidenciale për familjen Krasniqi e Jakupi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration