Probleme me alergjinë ndaj polenit? Këto janë ushqimet që duhet t’i shmangni
Trupi dhe shëndeti

Probleme me alergjinë ndaj polenit? Këto janë ushqimet që duhet t’i shmangni

25.Mar.2019 08:35
0
Alergjitë janë të afta që t'i bëjnë pacientet me ethe, si dhe averzion ndaj luleve të ndryshme. 

Deri në 70 përqind e reagimeve alergjike kundër polenit vinin si rezultat i ngrënies së disa ushqimeve të caktuara.

Konsumimi i disa ushqimeve të caktuara përgjatë pranverës mund të bëjnë që sistemi imunitar t’i ngatërrojë ato me proteina, si dhe shkakton atë që ekspertët e quajnë ndër-reagim.

Megjithatë, me qëllim të mos-lejimit të kësaj, si dhe reduktimit të vuajtjeve përgjatë stinës pranverore, në paragrafët e mëposhtëm mund t’i gjeni disa ushqime që duhet lënë mënjanë, kur fillojnë të çelin lulet.

Edhe shmangia varet nga pema ose fara ndaj të cilës keni alergji. Për ata që janë alergjik ndaj polenit të barit, ju duhet të shmangni portokajtë, domatet, pjeprat dhe fiqtë.

Ajo çfarë është më e rëndësishmja, para se të vendosni t’i shmangni këto ushqime, bisedoni paraprakisht me një profesionist shëndetësor. 

“Griezmannit nuk i vije keq që e refuzoi Barcelonën”
Pajaziti: Alternativa për Ndryshim forca e parë politike me ofertë për partitë tjera në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration