Premier League në bisedime të avancuara për të nisur kampionatin
Sport

Premier League në bisedime të avancuara për të nisur kampionatin

06.Apr.2020 10:36
0

Premierliga është në një fazë të përparuar në bisedimet me Qeverinë për kthimin e futbollit në qershor.


Mirror Sport kupton se ka një marrëveshje provuese që kampionati anglez të rifillojë pas dyerve të mbyllura pasi 20 klubet hartuan një plan me zyrtarë për rinisjen e ndeshjeve.

Në parim, me zyrtarët qeveritarë të shëndetit që shpresojnë për një kulm të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar në javët e ardhshme, ata do të sanksionojnë ndeshje nën udhëzime të rreptA.


Dhe në një takim urgjent të premten, plani u diskutua, me një marrëveshje të arritur në parim për një fund të sezonit të Premierligës, nëse situata do të përmirësohej ashtu siç pritej.

Plani i cili është diskutuar në nivelin më të lartë – do të shihte ndeshje të luajtura nën kushte rreptësisht të kontrolluara pas dyerve të mbyllura.

Zyrtarët e ligës kanë diskutuar gjithashtu për masa të gjera për t’i mbajtur lojtarët në një mjedis steril sa më shumë që të jetë e mundur, duke kufizuar kontaktin me publikun më të gjerë.

Koha kur një person konsiderohet plotësisht i shëruar nga koronavirusi
Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration