Prania e një futbollisti, arsyeja kryesore për largimin e Zidanes nga Real Madridi
Sport

Prania e një futbollisti, arsyeja kryesore për largimin e Zidanes nga Real Madridi

10.Oct.2018 08:32
0
Zinedine Zidane pas përfundimit të sezonit 2017/2018 vendosi të largohet nga Real Madrid.
 
Trajneri francez kishte befasuar të gjithë kur pak ditë pas triumfit të tretë radhazi në Ligën e Kampionëve, vendosi të ndajë rrugët me Real Madridin, shkruan lajmi.net.

Sipas ‘El Pais’, deri te ky vendim trajnerin Zinedine Zidane e ço prezenca e një lojtari te ‘Los Blancos’.

Në janar të vitit 2018, Zidane dhe drejtuesit e Realit ishin pajtuar që në fund të sezonit do të shisnin Gareth Balen 100 milionë euro, dhe këto para të shfrytëzoheshin për sjelljen e emrave si Neymar, Hazard, Kane apo Salah.

Florentino Perez pas përfundimit të finales me Liverpoolin, nuk ishte pajtuar që të zbatohet kjo marrëveshje, duke shprehur besimin e plotë në Bale.

“Ky është një djalë më i mirë se Cristiano”, raportohet të ketë thënë Perez.

Kjo gjë nuk u prit mirë nga Zidane, që nuk hezitoi të ndante rrugët me Real Madridijn./Lajmi.net/

Kryetari i Preshevës: Shqetësuese që të rinjtë në Novi Sad u rrahën vetëm pse kanë folur shqip
Kafeja juaj espresso është gati. Tani mund ta shijoni në shtëpi, pa nevojën e një makinerie
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration