Pompeo “informohet nga Daçiqi për dialogun me Kosovën”
Rajoni dhe Politika

Pompeo “informohet nga Daçiqi për dialogun me Kosovën”

03.Jan.2019 08:53
0

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq gjatë inagurimit të presidentit të ri të Brazilit, Jair Bolsonaro, është takuar me sekretarin amerikan të Shtetit Mike Pompeo, transmeton Koha.net.

Siç njofton gazeta “politika” e Beogradit, Daçiqi e ka njoftuar Pompeon me gjendjen aktuale të dialogut Serbi - Kosovë.

Njoftohet, po ashtu, se ministri serb e ka ftuar numrin dy të SHBA-së ta vizitojë Serbinë.

Thaçi: Dështimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, kthim tragjik prapa
Fëmiu i parë i lindur në 2019 në Vrajë shqiptarë, i dhurohen 50 mijë dinarë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration