Pija magjike me përbërës natyral që shëron pagjumësinë
Trupi dhe shëndeti

Pija magjike me përbërës natyral që shëron pagjumësinë

04.Nov.2018 13:06
0

Jeta me stres, ushqimi i keq dhe mungesa e aktivitetit fizik ndikojnë në gjumin e mirë që e bëni.

Pagjumësia i pengon shumë njerëz dhe është fakt i njohur që mungesa e gjumit ka efekte negative në përditshmëri, transmeton Telegrafi.

Fillimisht, duhet të flini mjaftueshëm dhe trupi do të relaksohet.

Pija e prezantuar në këtë artikull preferohet të konsumohet pas dreke. Përbërësit e kësaj pije kanë efekt te shkaktarët më të shpeshtë të pagjumësisë, e që janë: tretja e keqe, shtypja e lartë e gjakut dhe stresi.

Përbërësit:

– Një kastravec

– Rrënjë xhenxhefili

– Një limon

– Një mollë e gjelbër

– Nëntë kërcell shpargu

Metodën e përgatitjes e keni në videon e mëposhtme. /Telegrafi/

Rrugës së rrezikshme malore për t’u shkolluar
Serbia thotë se edhe Grenada e ka tërhequr njohjen, MPJ e Kosovës e mohon
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration