Pesë pemët që e ngadalësojnë rënien e flokëve
Trupi dhe shëndeti

Pesë pemët që e ngadalësojnë rënien e flokëve

23.Aug.2019 20:16
0

Kur është fjala për flokët e holla apo rënien e tyre, shumica e meshkujve e kërkojnë ndihmën e ndërhyrjeve kirurgjike apo produkteve të ndryshme.

Pro, sipas një eksperti, mjafton t’i hani ushqimet e duhura që të ballafaqoheni me këtë problem, transmeton Telegrafi.

Falë vitaminave që gjenden në pemët e ndryshme, ekspertët besojnë se ato janë antidota më e mirë kundër hollimit të flokëve.

Përderisa shkaktari më i zakonshëm i rënies së flokëve është gjenetika, ka edhe disa lloje tjera të hollimit të flokëve dhe rënies së tyre dhe që shkaktohen nga gjendja e pashëndetshme e skalit, e që mund të parandalohen.

Pasi që duke ngrënë shëndetshëm për një lëkurë të mirë, ju gjithashtu mund të shtoni ushqime tjera për një skalp më të shëndetshëm.

Ekspertët thonë se ushqimet të cilat e ngadalësojnë rënien e flokëve dhe hollimin e tyre, janë:

– Pjeshkat
– Papaja
– Kiwi
– Mollët
– Ananasi. /Telegrafi/

Pse burrat dobësohen më shpejt se gratë, ky studim zbulon gjithçka
iPhone 11 mund të ketë Face ID që mundëson identifikimin e përdoruesit nga kënde të ndryshme
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration