Përdoreni parfumin në këtë mënyrë, që aroma të zgjasë me ditë të tëra!
Trupi dhe shëndeti

Përdoreni parfumin në këtë mënyrë, që aroma të zgjasë me ditë të tëra!

05.Oct.2018 08:44
0

Blerja e parfumit të shtrenjtë nuk siguron sukses. Ka disa truke që teksa përdorni parfumin tuaj të preferuar, t’ia transmetoni të tjerëve për ditë me rradhë.

Shije ndan me ju disa prej tyre:

1. Grupet e ndryshme të parfumeve nuk duhet të jenë të përziera
Kur përdorni disa lloje kozmetike parfumi (për shembull, një parfum, një deodorant dhe një krem trupi), blini produkte që përputhen me njëri-tjetrin (mundësisht nga e njëjta linjë produktesh). Nuk duhet të ketë erëra të tjera që bien ndesh me parfumin tuaj.

 

2. Çdo parfum ka kohën e vet
Mos harro faktin se nuk do të jesh ti që do ta nuhasësh parfumin, por njerëz të tjerë. Pra, është me të vërtetë e rëndësishme që të njihni kohën e duhur për të përdorur parfumin e duhur. Ju duhet të përdorni erëra të lehta gjatë ditës dhe gjatë muajve të ngrohtë. Dhe kur bëhet më ftohtë ose kur po shkoni në një festë, mund të përdorni një parfum me aromë më të fortë.

3. E aplikoni në lëkurën ose në rrobat tuaja?
Ky është ndoshta rregulli më i rëndësishëm nga të gjitha: Çdo parfum duhet të aplikohet në lëkurë! Ekspertët nuk e rekomandojnë vënien e parfumit në veshjen tuaj. Parfumi mund të lërë njolla dhe mund të rrënojë veshjet tuaja përgjithmonë.

4. Mos e fërkoni
Nga gabimet më të popullarizuara që bëjnë njerëzit është fërkimi i parfumit (si fërkimi i kyçeve të dorës pas aplikimit të saj). Por nëse e bëni këtë, ju shkatërroni molekulat e parfumit. Në mënyrë që të mbani erën e vetë të paprekur, ajo duhet të mbulohet ose thjesht ta shtypni me gishta.

Ku duhet ta aplikoni parfumin?

Zona pas veshëve dhe kyçeve të dorës. Në këto zona, enët e gjakut janë vërtet afër sipërfaqes së lëkurës dhe do të ndihmojnë që era të përhapet.

Sanchez kërkon të largohet nga Manchester United
Kina ka vendosur çipe përgjimi në serverët e Apple dhe Amazon thotë Bloomberg
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration