Perandoria Osmane përmes fotove të vjetra
Kulturë

Perandoria Osmane përmes fotove të vjetra

06.Jan.2019 17:40
0

Instituti Getty ka filluar një operacion të gjerë për digjitalizimin e fotove të vjetra.

Mbi 6,000 fotografi të periudhës së Perandorisë Osmane tashmë gjenden online dhe mund të shkarkohen falas.

 

Fotot i takojnë shekullit XIX dhe fillimit të shekullit XX, ndërsa janë mbledhur nga në vitet 1980 nga francezi Pierre de Gigord.

 

 

Berat Gjimshiti në radarin e klubit të madh turk
Margarita Xhepa: Në diktaturë ishim të varfër, por bëmë art që ka lënë gjurmë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration