Pele i dërgon dhuratë Mbappes
Sport

Pele i dërgon dhuratë Mbappes

24.Sep.2018 10:28
0

Kylian Mbappe shpesh është konsideruar si Pele i ri, i cili e ka pranuar një fanellë të nënshkruar nga legjenda e futbollit dhe Brazilit.

Kylian Mbappe shpesh është konsideruar si Pele i ri, i cili e ka pranuar një fanellë të nënshkruar nga legjenda e futbollit dhe Brazilit.

Ylli francez e ka publikuar fanellën e pranuar nga Pele pasi ky i ndoqi hapat e ikonës së Brazilit për ta fituar Kupën e Botës, transmeton Gazeta Express.

Mbappe i shëno katër gola gjatë Kampionatit Botëror të mbajtur në këtë verë në Rusi, duke e përfshirë edhe golin e tij në finalen e madhe kundër Kroacisë, që e fitoi Franca me rezultatin 4-2.

19-vjeçari u bë i riu i parë në botë që ka shënuar më shumë se një gol në Kupën e Botës që nga Pele, i cili i shëno dy gola në finalen kundër Suedisë në vitin 1958.

Pele ia dërgoi një dhuratë Mbappes, i cili e publiko pastaj në rrjetin e tij social të Twitterit.

“Faleminderit për këtë super dhuratë, Mbret”, kështu shkroi në Mbappe pas dhuratës së marrë. 

 

Lumnije Thaçi merr pjesë në pritjen e organizuar nga Melania Trump
Instagram së shpejti me opsione të reja
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration