Pas katër fitoreve radhazi, tottenhami u mposht nga Burnley
Sport

Pas katër fitoreve radhazi, tottenhami u mposht nga Burnley

23.Feb.2019 15:53
0

Tottenhamit iu prish seria e fitoreve nga Burnley. Kjo humbje erdhi pas katër fitoreve radhazi.

Në stadiumin ‘Turf Moor’, Burnley pas një loje të mirë ka arritur të mposht Tottenhamin me rezultat 2:1.

 
 Të tri golat e kësaj ndeshje janë shënuar në pjesën e dytë, shkruan lajmi.net.

Wood në minutën e 57’, shënoi për epërsinë e parë të vendasve për 1:0.

Në minutën e 65’, Tottenham arriti të rikthej në lojë kur barazoi në 1:1 përmes sulmuesit Harry Kane, i cili së fundi është rikthyer nga lëndimi.

Por, vendasit nuk u dorëzuan dhe arritën të shënojnë edhe një herë deri në fund të ndeshjes, për 2:1 nëpërmjet Barnes.

Me këtë fitore Burnley numëron 30 pikë dhe renditet në vendin e 13-të, ndërsa Tottenham me 60 pikë renditet në vendin e tretë.

Simiq: Nuk po arrihet marrëveshje Kosovë-Serbi, të gjitha janë spekulime
Mësohet përfundimisht e ardhmja e Marcelos
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration