Pas Amrabat, Napoli kërkon edhe Rrahmanin nga Verona
Sport

Pas Amrabat, Napoli kërkon edhe Rrahmanin nga Verona

20.Dec.2019 08:23
0

Pas mesfushorit maroken Sofiane Amrabat, Napoli është shumë pranë mbylljes së marrëveshjes për blerjen edhe të mbrojtësit të Veronës, Amir Rrahmani.

Sipas mediave italiane, klubi napolitan i ka ofruar Veronës një shifër totale prej 30 milionë eurosh, për të marrë si Amrabat, ashtu edhe qendërmbrojtësin e Kosovës në fund të sezonit.

Rrahmani u transferua këtë verë te Verona dhe ka rezultuar një nga surprizat e formacionit, bashkë me mbrojtësin e Shqipërisë Marash Kumbulla.

Kujtojmë që pak ditë më parë Napoli arriti marrëveshjen me Veronën për blerjen e Amrabat për shifrën e 16 milionë eurove në fund të sezonit, ndërsa për Rrahmanin është gati të shtojë edhe 14 të tjera.

Në Britani do të votohet plani i Johnsonit për Brexit
Miqësia si ilaç
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration