Pamje nga aksidenti tragjik në Gjermani, ku humbën jetën 3 shqiptar nga Kosova (video)
Rajoni dhe Politika

Pamje nga aksidenti tragjik në Gjermani, ku humbën jetën 3 shqiptar nga Kosova (video)

17.Oct.2020 06:57
0

Në autostradën federale 31, midis lokaliteteve Uhldingen-Mühlhofen dhe Meersburg, ka ndodhur sot një aksident i rëndë trafiku mes një makine Audi dhe një kamioni. Aksidenti ka ndodhur në mëngjes, pak para orës 9, shkruajnë mediat gjermane.

Për pasojë, kanë humbur jetën tre persona, anëtare të një familjeje, që gjendeshin në automobilin audi.

Media merr vesh nga burimet e saj, familjarë të viktimave, se bëhet fjalë për një familje nga fshati Rahovicë e Ferizajt. Ata po ktheheshin në Zvicër nga pushimet që i kishin kaluar në Kosovë.

Aksidenti ka ndodhur në Gjermani, rreth 50 kilometra para hyrjes në territorin e Zvicrës.

Një djalë 12 vjeçar dhe një burrë 35 vjeçar kanë vdekur në vendin e aksidentit nga plagët e rënda të pësuara, ndërsa personi i tretë, pasagjeri 18 vjeçar ka vdekur pak më vonë në spitalin në të cilin ishte dërguar me helikopter shpëtimi.

Një vajzë 11-vjeçare dhe shoferi i makinës “Audi” kanë pësuar lëndime të rënda, ndërsa shoferi i kamionit u plagos lehtë.

Rruga federale u mbyll për orë të tëra, gjatë punës së shpëtimit dhe regjistrimit të aksidentit.

Më poshtë pamje nga ky aksident tragjik!

201016 Uhldingen Mühlhofen
201016 Uhldingen Mühlhofen
201016 Uhldingen Mühlhofen


  
 
 
 
Italia do të jetë shtëpia e superkompjuterit më fuqishëm në botë
Ish-ambasadori Bosch: Serbia është ajo që duhet ta ndryshojë Kushtetutën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration