Palmer: Për Amerikën çështjet e marrëdhënieve Kosovë-Serbi dhe Bosnje janë të ndara
Rajoni dhe Politika

Palmer: Për Amerikën çështjet e marrëdhënieve Kosovë-Serbi dhe Bosnje janë të ndara

24.Feb.2021 11:57
0

I dërguari special i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se çështjet e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit dhe çështja e Bosnjë dhe Hercegovinës ishin të ndara për Washingtonin, megjithëse, sipas tij, ato shpesh janë të lidhura.

Palmeri theksoi gjithashtu për redaksinë e “Zërit të Amerikës” për Bosnjë se Shtetet e Bashkuara mbështesin plotësisht procesin e dialogut Kosovë – Serbi, i udhëhequr nga Bashkimi Evropian, transmeton “Klan Kosova”.

Moszgjedhja e presidentit prodhon krizën më të thellë kushtetuese në Kosovë
Demonët e Serbisë së Madhe!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration