Nxënësit shqiptarë nga Greqia pajisen me abetare shqipe
Rajoni dhe Politika

Nxënësit shqiptarë nga Greqia pajisen me abetare shqipe

18.Apr.2019 06:24
0

Në kuadër të nismës “Një abetare për Diasporën” disa nxënës të shkollës shqipe “Porta” në Athinë janë pajisur me abetare, shkruan albinfo.ch.

Kështu ka njoftuar ministri i Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko, përmes faqes së tij zyrtare në facebook.

“Nxënësit e gjimnazit “Petro Nini Luarasi” nismëtarët e “Një abetare për Diasporën “ dhe nxënësit e shkollës shqipe “Porta” në Athinë pasi morën Abetaret e dhuruara”, ka shkruar ai.

Kjo nismë, e frymëzuar nga misioni i atdhetarit dhe mësuesit Petro Nini Laurasi, ka për qëllim të dërgojë abetare shqipe nëpër vendet e botës ku ka fëmijë shqiptarë.

Kryeministrja e Serbisë: Heqja e taksave “minimumi i minimumit” për vazhdim të dialogut
Analizë e 'The Economist': Çka pritet të ndodhë me Kosovën në takimin e Berlinit?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration