Nuse në Kosovë. “Dasma e madhe” me 200 gratë nga Shqipëria
Rajoni dhe Politika

Nuse në Kosovë. “Dasma e madhe” me 200 gratë nga Shqipëria

19.May.2019 21:18
0

200 gra nga rajone të ndryshme të Shqipërisë të martuara në Kosovë, janë bërë pjesë e një dasme të përbashkët

Drenica nga Tropoja dhe Agroni nga Prishtina janë çifti më i ri i mbrëmjes. Vajzën e tyre e pagëzuan me emrin Dua.

Muharremi dhëndri më i vjetër në Shqipëri i pranishëm në event tregoi se iku nga fatkeqësia në vitet e 80-ta duke mos e besuar se një fat i mirë do t’i vinte.

Ambasadori Qemajl Minxhozi u shpreh i lumtur që shumë nga gratë janë me profesione të rëndësishme në shoqërinë kosovare.

Përveç grave të ftuara sonte, janë edhe afër 2000 të tjera nga treva të ndryshme të Shqipërisë që kanë zgjedhur të bëhen nuse Kosove.

 Top Channel
Emra shqiptarësh të shquar në rrugët e sheshet e Tutinit të Sanxhakut”
Sulmohen futbollistët shqiptarë në ndeshje me ekipin serb në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration