Numërohen 93.96 përqind e votave në Maqedoninë e Veriut, prin LSDM-ja
Rajoni dhe Politika

Numërohen 93.96 përqind e votave në Maqedoninë e Veriut, prin LSDM-ja

16.Jul.2020 05:45
0

Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka bërë të ditur se deri tani janë numëruar 93.96% të votave.

Në këto zgjedhje parlamentare atje është duke prirë koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 36.13 për qind.

Ndërsa VMRO-DPMNE me ka marrë 34.65 përqind, BDI me 11.57 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 8.79 për qind. Partia e Majta ka 3,96 për qind, PDSH 1.48 për qind dhe Integra 1.33 për qind./Alsat-M

Shkencëtarët britanikë tregojnë se a mund të infektohemi dy herë nga koronavirusi
Rritet dukshëm numri i deputetëve shqiptarë në Maqedoninë e Veriut
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration