Nuk ka raste të ebolas në suedi
Trupi dhe shëndeti

Nuk ka raste të ebolas në suedi

09.Oct.2019 14:34
0

Një pacient i pranuar në një spital në Suedi, i cili fillimisht dyshohej se ishte prekur nga virusi Ebola, ka testuar negativ.

Spitali i Universitetit Skane i tha BBC-së se pacienti nuk ishte infektuar nga Ebola.

Ai kishte shkuar në spital me simptoma të etheve.

Maria Josephsson, drejtuese e departamentit të sëmundjeve infektive të Skane, tha se testimet po kryheshin për shkak të vendit ku pacienti kishte qëndruar.

Një shpërthim i vazhdueshëm i Ebolës në Republikë Demokratike të Kongos ka marrë më shumë se 2,100 jetë.

Një rast tjetër u konfirmua në Uganda në fillim të këtij viti.

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore
Apple mund të rimarrë pozitën e dytë nga Huawei, në tregun global të telefonave
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration