Nga Inva Mula te Dua Lipa: Yjet shqiptarë mblidhen në Romë për këtë arsye!
Kulturë

Nga Inva Mula te Dua Lipa: Yjet shqiptarë mblidhen në Romë për këtë arsye!

14.Nov.2018 11:00
0

Tenori Ramë Lahaj ka dhënë lajmin më të bukur për 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu.

Emrat më të njohur të muzikës dhe artit, të gjithë përfaqësuesit e denjë të Shqipërisë dhe Kosovës në botë do të bëhen bashkë më 19 nëntor në orën 20:30, në Teatrin ‘Argentina’ në Romë.

“Tok së bashku për Skënderbeun. Together for Skenderbeg. 19.11.2018! Teatro Argentina. Romë, Italy, 20:30h”,- shkruan në postimin lajmërues të koncertit special.

Emrat që bëjnë pjesë në listën e performancave janë: Dua Lipa, Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc Tukiçi, Eno Peçi, Elhaida Dani, Lorik Cana dhe Erza Muqolli.

Image

Përdoruesve të iPhonet po iu bllokohet “Apple ID”, kështu mund t’i zhbllokoni ato
Shënohet Dita botërore kundër diabetit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration