“Nëse pushtoni Ukrainën, do ta paguani shtrenjtë”, përfundon biseda telefonike Biden-Putin
Rajoni dhe Politika

“Nëse pushtoni Ukrainën, do ta paguani shtrenjtë”, përfundon biseda telefonike Biden-Putin

13.Feb.2022 08:47
0

Biseda telefonike mbi krizën në Ukrainë mes Presidentit amerikan Joe Biden dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, zgjati 1 orë e 2 minuta.

 

Shtëpia e Bardhë ka bërë me dije se Biden ka qenë “shumë i qartë” me Putinin, duke i thënë Presidentit të Rusisë se nëse Moska pushton Ukrainën, SHBA dhe aleatët e saj do të përgjigjen “të vendosur” dhe do të ketë “kosto” të rënda për Rusinë.

 

Ndërkohë, sipas Reuters, ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov, ka siguruar Anthony Blinken se Rusia nuk ka ndërmend që ta pushtojë Ukrainën./a2cnn/

Anketa: Të krijohen 2 blloqe politike shqiptare në Luginë të Preshevës?
CNN zbulon kërkesën e parealizueshme që Presidenti i Ukrainës i bëri Bidenit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration