​Nedved përjashton largimin e Dybalës
Sport

​Nedved përjashton largimin e Dybalës

09.Feb.2019 08:17
0

Paulo Dybala braktisi pankinën në sfidën mes Juventusit dhe Parmës, në momentin që Allegri kreu edhe zëvendësimin e tretë, duke mos preferuar të hedhë në fushë talentin argjentinas, gjest ky që ngjalli shumë polemika.

 Ndonëse vetë sulmuesi argjentinas u sqarua me trajnerin dhe drejtuesit e klubit bardhezi, kjo nuk mjaftoi që mediat të hidhnin hipoteza të ndryshme merkatoje, ku më kryesorja ishte ajo që e lidhte të ardhmen e Dybalës me Realin e Madridit.

Por për të sqaruar njëherë e mirë pozitat e sulmuesit argjentinas në klubin bardhezi, ka menduar zëvendës presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, i cili në një intervistë theksoi se të gjithë janë të kënaqur me performancën e Dybalës.

“Dybala është duke bërë shumë mirë. Gëzon besimin e trajnerit dhe të gjithë ambientit bardhezi, ndaj nuk ka asnjë arsye që të largohet. Është e vërtetë që nuk po shënon shumë kohët e fundit, por po luan shumë më mirë dhe ky është një fakt që na pëlqen”, tha Nedved.

 
Marrëveshja Kosovë – Serbi, vështirë e mundshme edhe këtë vit
10 futbollistët më të paguar në planet, Barça “bën kërdinë”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration