Në Spanjë mbajnë frymën para “El Clasico”, formacionet Barcelona-Real
Sport

Në Spanjë mbajnë frymën para “El Clasico”, formacionet Barcelona-Real

06.Feb.2019 16:18
0

Futbolli spanjoll mban frymën në pritje të “El Clasico”. Barcelona do të presë në orën 21:00 në tempullin e saj “Camp Nou” rivalët e përjetshëm të Real Madrid për gjysmëfinalen e vajtjes në Kupën e Mbretit. Nuk mund të mungonte në një sfidë të tillë, Lionel Mesi. Sulmuesi argjentinas ka larguar çdo dyshim dhe do të zbresë në fushë nga minuta e parë.

1549400107980

“Pleshti” do të formojë treshen e sulmit katalunjas bashkë me Suarez dhe Kutinjon. Nga ana tjetër, Reali i Madridit do të përgjigjet gjithashtu me një “tridhëmbësh” në repartin ofensiv. Karim Benzema në vijën e parë të sulmit do të ketë mbështetjen e Lukas Vaskez dhe Vinicius Jr.

Babai i James: Kalimi i tij në Juventus do të ishte ideal
Myzeqeja, martesa historike e Skënderbeut
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration