Në Serbi, 30 të vdekur dhe mbi 6 mijë raste të reja me COVID-19
Rajoni dhe Politika

Në Serbi, 30 të vdekur dhe mbi 6 mijë raste të reja me COVID-19

21.Nov.2020 10:02
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 30 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 6.254 raste të reja me këtë virus.

Deri më tani gjithsej janë hospitalizuar 5.803 persona, ndërsa numri i rasteve me COVID-19 është rritur në 110.351. Numri i vdekjeve po ashtu është rritur në 1.140.

Nga dje, 19.301 persona janë testuar, duke e çuar në 1.593.281 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

Në respiratorë ndodhen 192 pacientë.

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në komunën e Bujanocit (lexo masat e reja)
25 vjet nga Marrëveshja e Dejtonit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration