“Ne nuk të japim Kosovo, ke qenë gjithmonë e jona”, tenisti serb provokon me këngë ultranacionaliste
Rajoni dhe Politika

“Ne nuk të japim Kosovo, ke qenë gjithmonë e jona”, tenisti serb provokon me këngë ultranacionaliste

13.Jan.2020 12:34
0

Tenisti serb Novak Djokovic, që fitoi turneun e Australisë në këtë sport ka vendosur të provokojë shqiptarët me këngë ultranacionaliste. Në dhomat e zhveshjes, Djokovic u shfaq në video bashkë me ekipin e tij i ekzaltuar duke kënduar një pjesë të këngës ultranacionaliste, ku theksohet se Kosova është pjesë e serbisë. 

‘Ne nuk të japim, Kosovo. Ke qenë gjithmonë e jona që nga fillimi’. Në një reagim në rrjete sociale, ambasadori i Kosovës ne Bullgari shkrunte se ai mund të jetë kampion tenisi, por mbetet një primitiv. 

“Pas marshimit ushtarak, ata vazhduan me Kosovën. Ju mund të jeni një fitues i ATP, por ju mbeteni një nacionalist dhe shovinist primitiv, i prapambetur dhe i zakonshëm i Ballkanit. Nuk është rastësi që Novak Gjokoviç është kampioni më pak i dashur i tenisit në histori,” shkruante Cana në rrjete sociale.

 

Këto janë kushtet që duhet t’i plotësoni për punë në Gjermani pas datës 1 mars
Organizohet akademi përkujtimore për Jonuz Musliun në Bujanoc (agjenda)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration