Mrika Nikçi nga Kosova,  vajza më e re në botë që “pushton” majat më të larta në 7 kontinente (video)
Sport

Mrika Nikçi nga Kosova, vajza më e re në botë që “pushton” majat më të larta në 7 kontinente (video)

22.Feb.2020 07:55
0

Mrika Nikçi, vetëm 17 vjeç, është bërë vajza më e re në botë që ka arritur të kalojë sfidën në alpinizëm të njohur si “Seven Summits”, përmes fushatës “Europeans Making a Difference”.

Ajo ka arritur të “pushtojë” majat më të larta në shtatë kontinentet e botës, transmeton Koha.

Duke u ngjitur në majat më të larta së bashku me njerëzit nga e gjithë bota, ajo thotë të ketë zbuluar se në male të gjithë janë të barabartë.

“Në male nuk ka gjini, moshë dhe nuk është e rëndësishme se prej nga vjen. Në male jemi të gjithë të barabartë”, thotë Nikçi, e cila është nga Peja. 

Turizmi shqiptar, pjesë e Marrëveshjes së Gjelbër Europiane
7 gabime të përditshme që ju bëjnë të shtoni peshë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration