Momentalisht ajër më të ndotur se Prishtina kanë Pakistani, India…
Rajoni dhe Politika

Momentalisht ajër më të ndotur se Prishtina kanë Pakistani, India…

22.Nov.2019 08:38
0

Ajri i qytetit të Prishtinës aktualisht konsiderohet ndër më të ndoturit në glob. Madje ajrin më të ndotur se ne në Prishtinë e kanë vetëm Pakistani dhe India.

 Në listën e shteteve më ajrin më të ndotur në glob janë edhe Bangladeshi, Vietnami, Kina, Mongolia e Nepali.

Sipas matjeve aktuale, ajri në Kosovë konsiderohet i pashëndetshëm.

Madje lajmin për ajrin e pashëndetshëm në kryeqytet sot e kanë konfirmuar edhe monitorët e vendosur nga Ministria e Ambientit dhe Planifikimit Hapsinor.

Rriten kërkesat e azilantëve nga Shqipëria, 21% më shumë aplikime në janar-shtator
Pendohet Xhaka: Nuk e pranoj dot këtë situatë, dua të luaj me Arsenalin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration