Mjaltë dhe kos, maska natyrale që ushqen lëkurën
Trupi dhe shëndeti

Mjaltë dhe kos, maska natyrale që ushqen lëkurën

06.Aug.2019 08:44
0

Ky trajtim ka dy përbërës shumë të thjeshtë të cilët eleminojnë bakteret në lëkurë:

Nevoitet:

-1 lugë mjalt
-1 lugë kos

Përgatitja:

Ne një tas përzieni mjaltin dhe kosin derisa të formohet një masë homogjene. Aplikoni maskën në fytyrë të njomë, lëreni të qëndrojë 5 min, më pas lani fytyrën me ujë të vakët. Kjo metodë është shume e mirë për ato që kanë lëkurë të ndjeshme të thatë dhe lëkure mikse.

Benefitet nga kjo maskë:

Kosi përdoret për të gjithë llojet e lëkurës, pastron dhe hidraton lëkurën, ndërsa mjalti e ushqen atë.

Lajm i madh nga Arbër Zeneli, gëzon Kombëtaren e Kosovës
Është liruar tri vjet para se të përfundojë dënimin me burg krimineli i luftës në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration