Mishi i përpunuar shkaktar i kancerit të gjirit
Trupi dhe shëndeti

Mishi i përpunuar shkaktar i kancerit të gjirit

03.Oct.2018 10:57
0

Ushqimet si proshuta apo salsiçet nëse i hani rregullisht munden të jenë shkaktar të kancerit në gji.

Këtë e thotë një hulumtim i bërë së fundi nga Organizata Botërore e Ushqimit ku gratë që hëngrën çdo ditë këso ushqimesh patën mundësinë për 9% të preken më shumë me kancer se sa ato që hëngrën disa herë.

Pra ju duhet të shkurtoni konsumimin e këtij lloji të mishit e jo të eliminoni.

Bushati: Procesi i normalizimit Kosovë- Serbi të përfundojë me njohje
Nga 0 deri në 100 km/h vetëm për 1.9 sekonda (VIDEO)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration