Ministria e Shëndetësisë së Kosovës hap konkursin për 1.034 specializantë
Rajoni dhe Politika

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës hap konkursin për 1.034 specializantë

30.Jul.2020 10:48
0

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar për shpalljen e konkursit për specializantë.

Ai në konferencën e mbajtur për media të enjten, ka thënë se do të hapen 1.034 vende, që sipas tij nuk ka ndodhur asnjëherë.

Zemaj tha se ky proces është bllokuar para katër vjetësh. 

“Si prioritet i Qeverisë e ministrisë arritëm ta zhbllokojmë këtë proces për 3 javë. Për shkak të bllokimit të këtij programi, kërkesat kanë qenë të mëdha, por çdo vit do të ketë konkurse”, ka thënë ai.

 Ministria e Shëndetësisë së Kosovës: Konkursi për specializime
Udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor pajtohen për lëvizje të lirë në rajon
Bashkësia Islame e Kosovës vendos të mos falet Kurban Bajrami nëpër xhami (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration