Ministri i Jashtëm i Italisë në Beograd, takohet me Brnabiqin
Rajoni dhe Politika

Ministri i Jashtëm i Italisë në Beograd, takohet me Brnabiqin

22.Jun.2021 11:14
0

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio po qëndron në Serbi ku është takuar me kryeministren Ana Brnabiq, raporton Gazeta Express.

Ministria e Punëve të Jashtme e Italisë ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter për takimin e Di Maios me Brnabiqin.

 

“Ministri i Jashtëm, Luigi Di Maio u takua me kryeministren serbe Ana Brnabiq, ku në fokus të takimit ishin marrëdhëniet bilaterale, perspektiva evropiane e Serbisë është çelës për stabilizimin e Ballkanit Perëndimor”, thuhet në njoftim.

Di Maio sot pritet të arrijë në Prishtinë ku do të takohet me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

 

 

Serbia po e pret me padurim adresimin e Vuçiqit për dialogun?
Pamje nga pritja që iu bë presidentes Osmani nga homologu austriak në Vjenë (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration