Milo: Qeveria e re  e Kosovës nuk do të ketë jetëgjatësi, ja pse
Rajoni dhe Politika

Milo: Qeveria e re e Kosovës nuk do të ketë jetëgjatësi, ja pse

27.Dec.2019 08:11
0

Ish-Ministri i Jashtëm Paskal Milo, i ftuar sonte në Open në Top Channel ka zbardhur skenarët e mundshëm për situatën politike në Kosovë.

“Qeverisja e Kosovës në të gjitha variantet është e vështirë. Mes LDK-së dhe VV e shoh të vështirë sepse kanë programe dhe qasje të ndryshme. LDK dhe VV, dy parti që e kanë të vështirë bashkë-qeverisjen. Në të ardhmen kam përshtypjen se ato do të përplasen sërish”.

 

Sipas tij me çfarëdo zgjidhje që do të bëhet, sërish Kosova do të shkojë në zgjedhje.

“Qeveria e re nuk do të ketë jetëgjatësi, formula për kompromis nuk do të funksionojë. LDK e do postin e presidentit sepse ai post është një letër me vlerë. Nëse LDK merr Presidencën dhe Kuvendin atëherë do ta ketë në dorë VV-në. Në fillim Osmani negocioi me Kurtin dhe në LDK filluan të shfaqen pakënaqësi”, tha Milo, shkruan TCH.

Man Utd dhuron spektakël në ‘Old Trafford’, përmbys Newcastle për tri pikët – shkëlqen Martial
Kush është 22-vjeçarja Fjolla Ujkani, deputetja më e re në historinë e Kuvendit të Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration