Milani transferon Kruniqin
Sport

Milani transferon Kruniqin

09.Jul.2019 08:38
0

Mesfushori i Bosnjë-Hercegovinës, Rade Kruniq, ka kompletuar transferimin nga Empoli te Milani për tetë milionë euro plus bonuset. 

Lajmi është bërë i ditur të hënën nga faqja zyrtare e Milanit. Lojtari ishte në stërvitje me Milanin, mirëpo detajet e fundit të transferimit u finalizuan të hënën.

Kruniq 25-vjeçar impresionoi me Empolin stinorin e kaluar. Ai shënoi pesë gola dhe asistoi gjashtë në 33 ndeshje në Serie A, transmeton “Koha Ditore”. Tek Empoli ishte që nga viti 2015, ndërsa në Serie A ka luajtur edhe me Veronën.

Milani po pritet të transferojë edhe mesfushorin tjetër të Empolit, Ismael Bennacer, që aktualisht është me Algjerinë në Kupën e Shteteve të Afrikës.

Tiranë- Opozita rifillon protestat kombëtare „Rama ik”
Zbehet pjesëmarrja e Kosovës në forumet rajonale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration