Microsoft paralajmërim serioz për përdoruesit e Windows
Shkencë dhe teknologji

Microsoft paralajmërim serioz për përdoruesit e Windows

24.Mar.2020 11:16
0

Sot Microsoft paralajmëroi miliarda përdorues të Windows se hakerët po shfrytëzojnë aktivisht dy probleme sigurie në Windows me të cilat mund të marrin kontrollin e kompjuterëve.

Të gjitha versionet e Windows rrezikohen. Problemet ekzistojnë në Windows Adobe Type Manager Library e cila lejon aplikacionet të menaxhojnë dhe pasqyrojnë fontet në sistemet Adobe.

Hakerët mund të shfrytëzojnë problemet e sigurisë duke u dërguar viktimave dokumente.

Microsoft ende po punon për të gjetur një zgjidhje. Përditësimi më i afërt është ai i 14 Prillit ku Microsoft i lëshon zakonisht gjatë javës së dytë të çdo muaji.

Edhe pse nga ky problem janë prekur përdoruesit e Windows 7, vetëm ata në versionin Enterprise do të marrin përditësime. 

Sa i shpejtë është McLaren 570S?
Njihuni me bimën çudibërëse kundër diabetit, mbipeshës dhe për shëndetin e trurit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration