Messi lë prapa Ronaldon në listën e futbollistëve më të paguar
Sport

Messi lë prapa Ronaldon në listën e futbollistëve më të paguar

08.Feb.2019 09:53
0

Lionel Messi është futbollisti më i paguar në Evropë, duke mposhtur Cristiano Ronaldon me mbi 3 milionë funte në muaj.
Ylli i Barcelonës fiton pak më shumë se rivali i tij, sipas një liste të publikuar nga L’Equipe.

Publikimi i medies franceze për raportin e pagave të futbollistëve ka nxjerrë Lionel Messin lojtarin më të paguar në Evropë, i cili ndiqet nga Cristiano Ronaldo.

Messi kryeson listën, pasi golashënuesi më i mirë i Barcelonës dhe La Ligas fiton rreth 8.3 milionë euro në muaj.

Cristiano Ronaldo, i cili është në vitin e parë me Juventusin, renditet i dyti, duke fituar 4.7 milionë euro.

Antoine Grizemann është i treti me 3.3 milionë euro në muaj, ndërsa Neymar në vendin e katërt me 3.06 milionë euro.

Fabregas ‘zbulon’ klubin e ri të Eden Hazard
Ambasador i SHBA-së në Beograd dhe Prishtinë: 2019-a do të duhej të jetë viti për një marrëveshje
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration