Mësoni çfarë do të ndryshojë në Whatsapp pas disa ditësh
Shkencë dhe teknologji

Mësoni çfarë do të ndryshojë në Whatsapp pas disa ditësh

04.Jul.2020 13:14
0

Aplikacioni më i përdorur aktualisht i mesazheve, Whatsapp, shumë shpejt do të ketë gati ndryshimet e reja për 2 miliardë përdorues.

Kompania në pronësi të Facebook ka zbuluar së fundi se përdoruesit mund të shtojnë disa risi në këtë aplikacion në telefonat e tyre

– Kontakte të reja në Whatsapp përmes QR code.

– Mund të përdorni modalitetin ‘dark’ për versionin në desktop.

– Whatsapp është fokusuar kryesisht në përmirësimin e shërbimit të videocall-ve. Duke u nisur nga situata e pandemisë së koronavirusit, ku bisedat online në grup po kryheshin më shumë në aplikacionin Zoom, Whatsapp do të ketë ndryshim edhe me këtë rast.

– Ju mund të përdorni videocall me 8 persona në Whatsapp. Një ikonë e re do t’ju shfaqet në grupet e bisedave prej 8 personash ose më pak, që do t’ju mundësojë të filloni një videocall përmes një kliku.

– Ndryshime do të ketë edhe për videot në Whatsapp. Të gjitha këto ndryshime do të jenë aktive për përdoruesit nga java e ardhshme. Por, që të keni akses në përdorimin e tyre, duhet t’i bëni update aplikacionit të Whatsapp.

Radio Evropa e Lirë shënon 70-vjetorin e raportimit të pavarur
Vendim për mbylljen e xhamive në Serbi për shkak të rrezikut të përhapjes së koronavirusit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration