Mësimi i shqipes fëmijëve të emigrantëve në Greqi
Rajoni dhe Politika

Mësimi i shqipes fëmijëve të emigrantëve në Greqi

02.Nov.2018 17:29
0

Komuniteti i emigrantëve shqiptarë në Greqi po bën përpjekje që t’u mësojë fëmijëve gjuhën amtare.

Organizatat e emigrantëve kanë gjetur mbështetje nga njësitë vendore greke në disa rajone të Greqisë për mjediset arsimore, raporton “Zëri i Amerikës”.

Shkolla shqipe “Naim Frashëri” me një solemnitet ka festuar 10-vjetorin e themelimit, përcjell albinfo.ch.

Drejtori i shkollës, Iliaz Bobaj, i falënderoi prindërit që i dërgojnë fëmijët në shkollën shqipe.

Megjithatë, prindërit dhe mësuesit e kanë të vështirë të gjejnë tekste mësimore.

Mësuesja Amarilda Qirama ka treguar për vështirësitë që kanë.

Calderon tregon pse dështoi marrëveshja Conte – Real Madrid
Allegri: “Ronaldo i dëshiron të gjitha, por i kemi edhe Pjanicin e Dybalan”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration